2197 KORTE ROBE JURK MET SCHUINE KNOOPSLUITING


Voordat u het patroon uit gaat printen, lees alstublieft het meest gestelde vragen hier: http://maatpatronen.nl/mod-p.php?reg=otvet

Zie een vierkant 10cm x 10cm die op de laatste bladzijde van elk patroon getekend - dat is om de schaal van uitgeprinte patroon te controleren. ADVIES: print eerst de laatste pagina uit om zeker te zijn of de printerinstellingen correct zijn.

 

STOFADVIES: natuurlijke of gemengde kostuumstof. 

 

JE HEBT VERDER NODIG: vlieseline; voering; 3 knopen; 1 binnenknoop; schoudervullingen; snorren. 

 

ALS DE PATROONDELEN DUBBELE RANDEN HEBBEN, ZIJN ALLE NADEN EN ZOMEN IN HET PATROON VERWERKT, 

IN GEVAL VAN ENKELE RANDEN ZIJN DE NADEN EN DE ZOMEN NIET INBEGREPEN.

 

NADEN EN ZOMEN: zoom – 2,0cm; overige naden – 1,0cm.

 

LET OP! ALS EERSTE,PRINT DE PAPIEREN PATROONDELEN UIT EN LEG DEZE OP DE STOF (de stofbreedte tussen 90 cm en 150 cm)OM TE BEPALEN HOEVEEL STOF JE NODIG HEBT (vergeet dubbele en symmetrische delen niet).

 

BIJ HET AAN ELKAAR NAAIEN VAN DE DELEN LET OP DE INZETTEKENS - HOUD DE INZETTEKENS OP ELKAAR!

 

KNIPPEN:

Basisstof:

1. achterpand – 2x

2. middenvoorpand rechts – 1x

3. middenvoorpand links - 1x

4. zijvoorpand - 2x

5. Mouw - 2x

6. Achterpandbeleg – 1x

7. Voorpandbeleg links - 1x

8. Voorpandbeleg rechts – 1x

 

VLIESELINE:

1. Achterpandbeleg - 1x

2. voorpandbeleg links - 1x

3. voorpandbeleg rechts – 1x 

 

WERKBESCHRIJVING:

 

1. Details met vleseline  verstevigen. 

2.  Figuurnaden van het achterpand stikken, naar midden toe persen. 

De middenachternaad stikken, afwerken, naar links toe persen. Verder als een detail bewerken.

3. Deelnaden van het bovenvoorpand stikken,  afwerken, naar midden toe persen.

4. De schouder- en zijnaden stikken, afwerken, naar achter toe strijken.

 

5. De mouwnaad stikken, afwerken, naar achter toe strijken. De mouw volgens markering aan de armsgat stikken. De naad afwerken, omstrijken.

De schoudervullingen met de voeringstof bekleden. De schoudervullingen en de snorren aanzetten.


6. De schoudernaden van het beleg stikken, open strijken. Buitenrand afwerken. Verder als een detail bewerken.


7. Het beleg en de jurk met de goede kant aan elkaar leggen, langs halsrand, voorpand en onderste hoek stikken. De hoekjes netjes inknippen, het beleg keren, plaatstrijken. 


9. De zoom & de mouwzoom afwerken, naar binnen omstrijken, met de hand een blinde zoom maken.  


10. Op het rechter voorpand volgens markering de knoopsgaten maken, op het linker voorpand  knopen aanzetten. 

Op het linker voorpand volgens markering de knoopsgaten voor de binnenknoop maken, op het rechter voorpand  van binnen een binnenknoop aanzetten.