2424 BLOUSE MET 1/2 MOUW
Voordat u het patroon uit gaat printen, lees alstublieft het meest gestelde vragen hier: http://maatpatronen.nl/mod-p.php?reg=otvet
Zie een vierkant 10cm x 10cm die op de laatste bladzijde van elk patroon getekend - dat is om de schaal van uitgeprinte patroon te controleren. ADVIES: print eerst de laatste pagina uit om zeker te zijn of de printerinstellingen correct zijn.
STOFADVIES: natuurlijke of gemengde blousesstof.
U HEEFT VERDER NODIG: vlieseline; 5x knopen.
ALS DE PATROONDELEN DUBBELE RANDEN HEBBEN, ZIJN ALLE NADEN EN ZOMEN IN HET PATROON VERWERKT,
IN GEVAL VAN ENKELE RANDEN ZIJN DE NADEN EN DE ZOMEN NIET INBEGREPEN.
NADEN EN ZOMEN: zoom – 2,0cm; overige naden – 1,0cm.
LET OP! ALS EERSTE,PRINT DE PAPIEREN PATROONDELEN UIT EN LEG DEZE OP DE STOF (de stofbreedte tussen 90 cm en 150 cm)OM TE BEPALEN HOEVEEL STOF JE NODIG HEBT.
BIJ HET AAN ELKAAR NAAIEN VAN DE DELEN LET OP DE INZETTEKENS - HOUD DE INZETTEKENS OP ELKAAR!
KNIPPEN:
BASISSTOF:
1. achterpand – 2x
2. voorpand - 2x
3. mouw - 2x
4. Manchet - 4x
5. voorpandbeleg - 2x
6. achterpandbeleg - 1x
VLIESELINE:
1. achterpandbeleg - 1x
2. voorpanbeleg - 2x
3. Manchet - 2x
WERKBESCHRIJVING:
1. De delen met vlieseline verstevigen.
2. Horizontale coupenaden op het voorpand stikken, naar boven toe strijken. Verticale coupenaden op het voor- en achterpand stikken, haar midden toe strijken.
De middenachternaad stikken, afwerken, naar links toe strijken. Verder als een geheel verwerken.
3. De schouder- en zijnaden stikken, afwerken, naar achter toe strijken.
4. De schoudernaden van het achter- en voorpandbeleg stikken, open persen. Buitenrand afwerken. De blouse en het beleg met de goede kant aan elkaar leggen, rondom de halsrand stikken, de rondingen van de naadtoeslag netjes inknippen, de hoekjes netjes schuin afknippen, keren, persen. Het beleg aan de schoudernaden en vastzetten.
5. De mouwnaad stikken, afwerken, naar achter strijken. De mouw volgens markering in de mouwgat zetten. De naad afwerken, strijken.
6. Details van de manchetten met de goede kant aan elkaar leggen, buitenrans stikken. De rondingen van de naadtoeslag netjes inknippen, detail keren, persen. Onafgewerkte naden aan elkaar afspelden of vastrijgen. Verder als een geheel verwerken.
De manchet aan de onderkant van de mouw volgens markering sikken, de naadtoeslag afwerken, naar de mouw toe strijken.
7. De zoom van de blouse afwerken, naar binnen omstrijken en doorstikken.
8. Op de rechter voorpand knoopsgaten volgens markering maken en op de linker knopen aanzetten.